تبلیغات
پیامک | اس ام اس | sms | تفریحی - بیشترین آمار کمبود کلسیوم در دانش آموزان مقطع راهنمایی است

امروز:

بیشترین آمار کمبود کلسیوم در دانش آموزان مقطع راهنمایی است

» نوع مطلب : پزشکی و سلامت ،

بیشترین آمار کمبود کلسیوم در دانش آموزان مقطع راهنمایی است
همان طور که می دانید کلسیم ویتامینی است که استخوانها برای رشد به آن نیاز دارند اما متاسفانه در کشور ما زیاد به این ویتامین توجه نمی شود.متاسفانه زمانی که صحبتاز غذای مقوی می شود پدر و مادرها بیشتر به حجم غذا فکر می کنند تا ویتامین های آن. نتیجه این می شود که بیماری های استخوانی در کشور زیاد میشود.

محمد حسین سلطان‌زاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و متخصص کودکان و نوزادان  گفت: یکی از مهمترین ویتامین های موجود در مواد عذایی کودکان کلسیم است. این ماده معدنی نقش زیادی در ساختار اسکلتی و استخوان کودک دارد.

 

وی در ادامه گفت: بر طبق استاندارد جهانی سال 2011 میزان کلسیم مورد نیاز در سن 1 تا 3 سال : 500 میلی‌گرم در روز، معادل 2 لیوان شیر، 4 تا 8 سال، 800 میلی‌گرم در روز معادل 3 لیوان شیر و در سنین 9 تا 18 سال ، 1300میلی‌گرم در روز معادل 4 لیوان شیر است. 

 

سلطان زاده گفت: منابع کلسیم برای کودکان شیرگاو غنی شده، شیر سویای غنی شده، آب پرتغال غنی شده با کلسیم، لوبیا سفید پخته شده، انجیر خشک، اسفناج، سیب زمینِی شیرین، کلم بروکلی، پرتغال، ماهی سالمون، ساردین و سبزیجات تیره برگدار است.

 

وی در پایان گفت: متاسفانه بیشتر کودکان به خصوص در سنین راهنمایی، کمتر از میزان لازم برای رشد استخوان، کلسیم دریافت می‌کنند و اگر لبنیات و آب پرتغال نخورند نمی‌توان زیاد مطمئن بود که از طریق غذاهای دیگر کلسیم جبران شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

جمع آوری : جوان ایرانی


نوشته شده در : پنجشنبه 15 اسفند 1392  توسط : حسین فرجی.    نظرات() .

برچسب ها: کمبود کلسیوم ، کلسیوم ، عوارض کمبود کلسیوم ، خواص کلسیوم ،